громадських  слухань  щодо децентралізації влади  та добровільного об’єднання місцевих громад 

м. Дубляни                                                                               07.06.2015 р.

Відповідно до попереднього оголошення на центральній площі м. Дубляни 07.06.2015 р. о 16.00 проводились громадські слухання  щодо децентралізації влади та добровільного об’єднання місцевих громад.

ПРИСУТНІ:

Міський голова – Попович В.Ю.

Заступник голови Жовківської РДА – Стахів Б.В.

Мешканці м. Дубляни, сіл М.Підліски та  Ситихів в тому числі депутати міської ради.

Голова зборів – Попович В.Ю., секретар – Мудра Т.О.

ВИСТУПИЛИ:

– отець Іван Сас, закликав громаду до єдності та мудрого вирішення поставлених перед нею питань;

– міський голова Попович В. Ю, розповів про необхідність узгодження з громадою формату об’єднання. Зазначив, що за пропозицією Жовківської районної державної адміністрації Дублянську міську раду планують об’єднати з Грибовицькою, Грядівською і Малехівською сільськими радами з центром у місті Дубляни. Також наголосив, що Малехівська і Грядівська сільські ради поки-що висловилися проти об’єднання і хочуть залишитися самостійними радами. У випадку, якщо місцеві ради не дійдуть добровільної згоди, то їх приєднають відповідно до бачення Кабінету Міністрів. Зокрема, існує ймовірність приєднання Дублянської міської ради, а також згаданих рад (сіл Малехів, Грибовичі, Гряда) до міста Львова. Водночас Дублянська міська рада є прибутковою радою, а тому може бути самодостатньою адміністративною одиницею. Розповів, що після проведення реформи всі заклади освіти, культури та медицини, які функціонують на сьогодні будуть фінансуватися з місцевого бюджету. Оскільки близько 60 % податків планують залишати на місцях. У разі проведення реформи та децентралізації влади, Дублянська міська рада не лише забезпечить функціонування усіх закладів та установ, а й матиме кошти для розвитку.

– заступник голови Жовківської РДА Стахів Б. В., розповів про адміністративно-територіальну реформу та можливі моделі об’єднання громад, що передбачають поділ Жовківського району на чотири, сім або одинадцять рад. Також перелічив склад апарату управління майбутньої об’єднаної громади, розповів, які адміністративні послуги будуть надаватися в радах. Зазначив, що землі, які перебувають за межами населеного пункту будуть внесені у межі, тобто ними буде розпоряджатися громада. Зауважив, що процедурно реформа потребує доопрацювання, але всі помилки, за відсутності часу, будуть виправляти у процесі її впровадження. Наголосив, що така реформа давно проведена у європейських державах і довела свою ефективність. Адже завдяки скороченню кількість рад, кількість чиновників майже не зміниться, проте укрупнені ради можуть надавати повний спектр адміністративних послуг для населення, а тому не доведеться їздити до району. Також значна частина податків будуть наповнювати місцевий бюджет.

У процесі обговорення виникла дискусія щодо доцільності проведення реформи в період війни, а також громадяни зазначили, що проект реформи не є продуманим, має безліч недоліків та не проводиться на добровільних засадах, а насаджується згори. Громадяни обурені тим, що реформа не супроводжується висвітленням у ЗМІ, а необхідна інформація на офіційних сайтах державних структур просто відсутня. У громади складається враження, що навіть ті, хто намагається провести реформу не мають конкретного плану дій та економічного розрахунку. Також деякі громадяни ставили питання чи доцільно говорити про добровільний характер об’єднання, якщо в інтересах держави є створити ефективні та життєздатні ради. Адже для цього необхідно об’єднати ради, що мають високі прибутки з бідними радами. У такому випадку багаті розвинені ради будуть проти такого об’єднання, що ж тоді робити менш забезпеченим радам. Окрім того громадяни зауважили, що слово громада, яке позначає будь-яке об’єднання людей за спільною ознакою не може позначати адміністративно-територіальну одиницю.

За підсумками обговорення громада Дублян вирішила підтримати об’єднання громад у такому форматі: Дублянська міська рада + Малехівська сільська рада + Грибовицька сільська рада + Грядівська сільська рада або у меншому складі з центром у місті Дубляни. У випадку, якщо згадані сільські ради не висловлять згоди на добровільне об’єднання, Дублянська міська рада повинна залишитися самодостатньою адміністративною одиницею.

Громада міста Дубляни виступила проти приєднання Дублянської міської ради до міста Львова.

Голова  зборів                                                 В.Попович

 Секретар                                                           Т. Мудра

There are no comments yet.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).