ДПІ: До уваги громадян, які надають в оренду житло !

Начальник Жовківського відділення Личаківської ОДПІ Богдан Звізло на брифінгу з журналістами газети “Відродження” розповів, що надання в оренду власного майна є додатковим джерелом доходу. Надання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватись фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця фізичною особою – підприємцем. Стаття 170, 172 Податкового кодексу визначає особливості нарахування та оподаткування доходів від надання в оренду рухомого та нерухомого майна.
>
> Орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, кожного кварталу протягом 40 днів після його закінчення необхідно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% – у 2016 році (у 2015році – 15%, при перевищенні десятикратного розміру мінімальної заробітної плати – 20 % ) та військовий збір за ставкою 1,5% із суми отриманого доходу.
>
> Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року, відображається орендодавцем у річній податковій декларації. Така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до податкової інспекції за податковою адресою платника податку.

There are no comments yet.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).