СПЛАТІТЬ ВЧАСНО ПОДАТОК НА НЕРУХОМЕ МАЙНО
З 1 липня платники податків – фізичні особи Львівщини на підставі податкових повідомлень-рішень зобов’язані сплатити податок на нерухоме майно.
Громадянам, які володіють житловими будинками площею понад 120 кв.м., квартирами площею понад 60 кв.м., різними типами об’єктів житлової нерухомості (в тому числі їх частками) площею понад 180 кв.м. або об’єктами нежитлової нерухомості у разі неотримання податкових повідомлень – рішень на спла ту податку, або ж у разі незгоди з розрахунком податку чи виявлення розбіжностей щодо зазначеної у ньому інформації про об’єкт нерухомості, слід звернутися з оригіналами документів про право власності на нерухоме майно до фіскальних органів за місцем реєстрації платника.
Останні, якщо є підстави, мають провести перерахунок суми податку і надіслати нове податкове повідомлення-рішення.
Одночасно нагадуємо, що в 2016 році фізичні особи сплачують податок за 2015 рік відповідно до ст.266 Податкового кодексу України.
Розрахунок податку здійснено на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Податкові повідомлення-рішення надіслано до 1 липня. Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення – рішення. Останній день сплати податку припадає на 29 серпня 2016 року.
За порушення термінів сплати податків платники притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

 

У Львівській області з’явились аферисти, що прикидаються працівниками фіскальної служби

Головне управління ДФС у Львівській області застерігає: на теренах Львівщини діють «телефонні аферисти», що прикидаються працівниками фіскальної служби і вимагають у людей гроші. Про це Львівському порталуповідомили у прес-службі ДФС України у Львівській області.

Так, минулого тижня спостерігались непоодинокі спроби вчинення шахрайських дій невідомими особами з метою протиправного заволодіння коштами суб’єктів господарської діяльності.

Схема наступна, зловмисники телефонують начебто від іменні або за дорученням керівництва органів державної фіскальної служби посадовим особам підприємств чи підприємцям , і під різними приводами намагаються отримати гроші. Наприклад, вони попереджають підприємця про буцімто заплановану податкову перевірку і пропонують її відмінити за конкретну винагороду тощо.

Про можливі шахрайські чи провокаційні дії «телефонних аферистів» просимо негайно інформувати управління внутрішньої безпеки головного управління ДФС у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 35, телефоном (032)  297-36-09.

 

Розмір земельного податку не визначається органами фіскальної служби

Відповідно до п.286.1. ст.286 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Відповідно до п.288.1 ст.288 ПКУ підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земельних ділянок за 2015 рік становить 1,433.

Відповідно до діючого законодавства органи місцевого самоврядування можуть приймати пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.

Право на пільгу у платника виникає починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право, тобто з дня офіційного оприлюднення акту органу місцевого самоврядування, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.

 

ДО УВАГИ НЕПРИБУТКОВИХ УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ
З 16 липня 2016 року набула чинності постанова Кабміну України від 13 липня 2016 року № 440 (далі – Постанова №440 ) «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включених неприбутковими підприємствами, установами та організаціями до Реєстру та виключення з Реєстру».
Порядком, затвердженим Постановою №440, визначено:
– алгоритм дій для неприбуткових організацій та контролюючих органів при включенні/виключенні неприбуткових організацій в/з такого Реєстру;
– особливості перебування в Реєстрі, включення і виключення неприбуткових організацій з Реєстру в перехідний період, тобто до 1 січня 2017 року.
Відповідно до Постанови № 440 органи фіскальної служби протягом двох місяців з дня набрання нею чинності повинні направити неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України від 17.07.2015 №652-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» – 13 серпня 2015 року, письмові запити про надання в місячний строк з дня їх отримання відповіді про відповідність неприбуткової організації вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, і завірених нею копій статутних документів організації (крім тих, які оприлюднені на порталі електронних сервісів), а для житлово-будівельних кооперативів також завірених ними копій документів, які підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт споруди або придбання такого будинку ЖБК.
Якщо неприбуткова організація відповідає вимогам пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, контролюючий орган приймає рішення про включення такої організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр).
Якщо подані документи не відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, неприбутковій організації направляється відповідне повідомлення. Така організація не може бути виключена до 1 січня 2017 року з Реєстру.
Неприбуткові організації, які до 1 січня 2017 роки не привели свої статутні документи у відповідність до вимог, встановлених пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу, та не надали копії таких документів контролюючому органу, виключаються після 1 січня 2017 року контролюючим органом з Реєстру з урахуванням положень пунктів 16 і 17 Порядку, затвердженого Постановою № 440.

З 05 серпня 2016 року втратило чинність старе Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій відповідно до наказу Мінфіну від 11.04.16 р. № 431 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства фінансів України від 24 січня 2013 року № 37». Цей Наказ опубліковано в «Офіційному віснику України» № 59 від 05.08.2016.
До 16 вересня 2016 року 17726 неприбуткових установ та організацій Львівської області отримають письмові запити про необхідність надання органам державної фіскальної служби в місячний строк з дня їх отримання відповідей про відповідність неприбуткової організації вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, і завірених нею копій статутних документів організації.

 ЯК ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ КОНТРОЛЬ ЗА ДОСЯГНЕННЯМ ПЛАТНИКАМИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ГРАНИЧНОГО ОБСЯГУ ДОХОДУ, ЯКИЙ ДОЗВОЛЯЄ НЕ ЗАСТОСОВУВАТИ Р
Реєстратори розрахункових опера цій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи, а також другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень.
У разі перевищення фізичною особою-підприємцем другої і третьої груп в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.
У липні цього року Кабінет Міністрів України Постановою від 13 липня 2016 р. № 439 затвердив порядок контролю за обсягом доходу платників єдиного податку другої і третьої груп фізичних осіб – підприємців, досягнення якого понад 1 млн. грн. вимагає застосування реєстраторів розрахункових операцій. Цей контроль здійснюють органи державної фіскальної служби.
Згідно з Порядком, для визначення граничного обсягу доходу платників єдиного податку другої і третьої груп – фізичних осіб – підприємців враховуються в сукупності усі види доходів, які він отримав від провадження підприємницької діяльності протягом календарного року незалежно від обраних видів діяльності.
Зокрема, для здійснення податкового контролю за досягненням платниками єдиного податку граничного обсягу доходу понад 1 млн. грн. використовується податкова інформація, зібрана або отримана контролюючими органами у порядку, передбаченому статтями 72 і 73 Податкового кодексу України, та яка зберігається з урахуванням результатів її опрацювання в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими особами таких органів.
Для отримання податкової інформації органи ДФС мають право звертатися до платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин з письмовими запитами про подання податкової інформації, необхідної для здійснення податкового контролю, проведення зустрічних звірок даних суб’єктів господарювання стосовно платників єдиного податку та проводити документальні позапланові або фактичні перевірки щодо визначення фактичного отриманого обсягу доходу протягом календарного року.
Постанова набрала чинності з 26 липня 2016 року.

 Скористайтесь правом на податкову знижку

Жовківське відділення Личаківсько\ ОДПІ нагадує платникам податків, що метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому податковому році.

Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема:

– квитанціями;

– платіжними дорученнями;

– фіскальними або товарними чеками;

– прибутковими касовими ордерами;

– меморіальними ордерами тощо;

Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.

 

There are no comments yet.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).