Зустрілись за «круглим столом»у Жовкві

komentar

krugliy-st-l1

Нещодавно, жовківські податківці, разом з представниками пенсійного фонду, центру зайнятості населення  провели виїздне  засідання «круглого столу».

На зустрічі  фахівці  розповіли присутнім про новації в адмініструванні податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, про зміни в адмініструванні єдиного соціального внеску.

Особливу увагу присутніх акцентували на порядку включення громадських об‘єднань до Реєстру неприбуткових установ та зміну ознак неприбутковості.

Представникам бізнесу нагадали про відповідальність за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору та закликали працювати тільки у правовому полі, не порушуючи законодавство про працю.

На завершення заходу районні чиновники подякували всім за плідну співпрацю та запевнили представників бізнесу у підтримці, та наданні необхідної професійної допомоги у питаннях роз’яснення податкового законодавства.

 «Платникам єдиного податку першої – третьої груп заборонено здійснювати бартерні операції»-прокоментував начальник Жовківського відділення Личаківської ОДПІ  

Богдан Звізло   нагадує, що платники єдиного податку першої-третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

     Бартерна (товарообмінна) операція – це господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору.

     Отже, платники – єдиного податку першої-третьої груп не мають права здійснювати бартерні операції, в тому числі погашати заборгованість за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) іншим способом ніж грошовим.
Зазначена норма визначена п.п. 14.1.10 ст. 14 та п. 291.6 ст. 291 Податкового кодексу України.

 Начальник Жовківського відділення  Личаківської ОДПІ    Б.Й. Звізло

 

Днями, відбулося засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення Жовківського району.

robocha-grupa-listopad
У засіданні взяли участь: перший заступник голови Жовківської районної державної адміністрації Любов Дунець; начальник фінансового управління Галина Вус; начальник управління соціального захисту населення Ігор Гуменюк; начальник управління Пенсійного фонду України у Жовківському районі; головний спеціаліст управління соціального захисту населення Олександр Нікітін.
Були також присутні 15 суб’єктів господарювання у яких заробітна плата є менша мінімальної. 11 суб’єктів із присутніх пояснили причини таких дій. Заробітна плата, що менша мінімальної – це праця сумісників прийняття і звільнення з роботи в середині місяця та відпрацювання найманими працівниками неповний робочий день.
Всі присутні зобов’язалися забезпечити своїм працівникам заробітну плату не нижче за мінімальну вже найближчим часом.

There are no comments yet.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).