Чи оподатковується допомога надана благодійною організацією на лікування?”- за таким коментарем звернулись місцеві ЗМІ до керівника Жовківського відділення Личаківської ОДПІ

Богдан Звізло надав розяснення, щодо розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються та, відповідно, не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за рахунок коштів благодійної організації.

“Підтверджуючими документами, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування або медичного обслуговування можуть бути документи, що підтверджують потребу фізичної особи в лікуванні та медичному обслуговуванні, документи про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи в залежності від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану.

Зазначена норма визначена п.п. 165.1.19 ст. 165 Податкового кодексу України.”-прокоментував податківець.

 Засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення Жовківського району

 Сьогодні, 6 жовтня, під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Любові Дунець відбулося засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення Жовківського району.

У засіданні взяли участь: Володимир Свідняк – керівник відділу економічного розвитку Жовківської РДА,  Ігор Гуменюк –  керівник управління соціального захисту населення РДА,  Галина Вус – начальник фінансового управління; Наталія Татомир – заступник начальник управління Пенсійного фонду України у Жовківському районі;

Перший заступник голови Жовківської райдержадміністрації проінформувала присутніх про доручення голови обласної державної адміністрації  про продовження заслуховування суб’єктів підприємницької діяльності  з питань виплати мінімальної зарплати  та податків. Заслухано керівників підприємств, які допустили виплату середньої заробітної плати нижче мінімальної.

Запрошуємо на тренінги

В Центрі обслуговування платників Жовківського відділення Личаківської ОДПІ протягом жовтня , щодня проводяться практикуми для суб’єктів господарювання з питань правильного використання посилених сертифікатів відкритих ключів, а також електронних сервісів ДФС України. Запрошуємо приходити на практичні тренінги щоденно, до Центру обслуговування платників. довідки телефоном 03-252-22-079. Практичні заняття проводить головний державний інспектор Володимир Жук.

   “Продаж овочів і фруктів із власного городу не оподатковується!”-прокоментував начальник Жовківського відділення Личаківської ОДПІ Богдан Звізло

Не оподатковуються доходи фізичних осіб, отримані від продажу власної сільськогоспо- дарської продукції, що виро- щена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

– садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

– особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються. У разі перевищення розміру площі земельних ділянок більше 2 гектар, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах (ПДФО за ставками 18 % і військовим збором – 1,5 %).

Діяльність, пов’язана з веденням особистого селянського господарства, не відноситься до підприємницької діяльності.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок (форма 3-ДФ, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 №32).

Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

 

There are no comments yet.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).