22 листопада в місті Дубляни біля пам’ятника Тарасу Шевченку громада зібралася на скорботне віче, щоб вшанувати пам’ять жертв Голодомору та політичних репресій.

Отець Володимир (Високінський) та отець Іван (Сас) відслужили поминальний молебень та парастас. Люди запалили лампадки та вшанували пам’ять невинно загиблих братів і сестер українців хвилиною мовчання.

Звертаючись до присутніх отець Володимир наголосив на важливості пам’яті та молитви за загиблими: «Ті трагічні сторінки нашої історії ми не маємо права забути, ми повинні навчати своїх дітей, онуків молитися за жертв Голодомору. Вони найбільше потребують нашої молитви. Під час Голодомору люди гинули тисячами щодоби. Коли багата на хліби Україна штучно перетворилася на голодне пекло, не було кому молитися за мертвих. Тому молімо Господа, щоб душі наших братів-українців віднайшли спокій у небі, а наша земля більше ніколи не зазнала такої трагедії».

Перед громадою виступив депутат Жовківської районної ради свободівець Ігор Іванюк: «Сьогодні ми вшановуємо тих людей, яких нещадно нищила більшовицько-комуністична машина. Але часто історія замовчує, що причиною геноциду стали масові протесті акції селян проти колективізації. Чомусь історики, описуючи ті трагічні події Голодомору, намагаються сформувати в нашого народу психологію жертви. Натомість як тоді, так і тепер ми пересвідчуємося, що українець є насамперед борцем. Українець завжди непримиримо відстоював свою честь та гідність, свою землю та свободу. Цей дух боротьби зберіг і відродив нашу націю. Майже століття тому ми зазнали найважчих втрат, але навіть після цього не припинили відчайдушної боротьби за правду і за свою державу. Тому, я не маю сумніву, що і сучасні випробування нам вдасться подолати. Ми зміцнимося внутрішньо, щоб подолати зовнішнього ворога та відродити свою державу для майбутніх поколінь».

DSC_1DSC_2DSC_3

There are no comments yet.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).