19 грудня в актовому залі Дублянської школи місцеві жителі відзначили свято Миколая-Чудотворця та заслухати звіт міського голови Василя Поповича.

Захід розпочався із вшанування хвилиною мовчання всіх загиблих героїв Небесної сотні та українських воїнів, які загинули у боротьбі за незалежність і соборність України. Міський голова відзначив подяками за активну громадянську позицію та волонтерську роботу Ольгу Василеньку та депутатів Ганну Гулій і Ярослава Шостака, які залучили мешканців Дублян до волонтерського руху із плетіння маскувальних сіток, в’язання шкарпеток та пошиття маскувальних костюмів і подушок.

БУДІВНИЦТВО ДОРІГ ТА ТРОТУАРІВ

Звіт міського голови розпочався з інформації про ремонт доріг.  Впродовж 4 років збудовано 10 доріг з асфальтним покриттям та одна дорога з бруківки. Це вулиці: Січових Стрільців, Коцюбинського, Стефаника, Лесі Українки, Шевченка, Данила  Галицького, Зелена, Мазепи, Шухевича та вулиця Межова між Дублянами і Грибовичами. Також зроблено дві дороги в селі Малі Підліски – вулиці Шевченка та Бічна. Василь Попович зазначив, що зараз ведеться робота щодо ремонту інших вулиць, виготовляється проектно-кошторисна документація, щоб наступного року приступити до ремонту вулиць Степана Бандери, Незалежності, вулиці Шевченка від 28-го будинку до центральної дороги та вулиці Львівської на військовій частині. На роботи було затрачено 1 млн. 200 тис. грн.. окрім власних коштів, вдалося залучити субвенції з обласного та державного бюджету. Крім цього для зручності пішоходів проведено облаштування 9-и тротуарів.

ВУЛИЧНЕ ОСВІТЛЕННЯ

Ще однією проблемою, яка стосується всіх мешканців є вуличне освітлення. За період, роботи міського голови було встановлено освітлення на 22-ох вулицях. Тільки цього року вуличне освітлення провели на 5-и вулицях: Мазепи, Шухевича, Турчака, Грушевського та Шашкевича. Наступного року планують провести вуличне освітлення в Малиняку-2 та вулиці Львівської на військовій частині. Всього територію міської ради освітлює 1 тисяча 200 ліхтарів.

РЕМОНТ ДАХІІВ ТА ЛІФТІВ

Напевно найважчою для вирішення є проблема житлово-комунального господарства. Постійно бракує коштів, щоб зробити необхідний пласт роботи. Пори всі складнощі цього року Дублянська міська рада з бюджету міста виділила 170 тис. грн. на капітальний ремонт дахів у багатоповерхових будинках. Відремонтовано секцію 700м2 в будинку № 3 по вулиці Зелена, 800м2 даху відремонтовано в будинку № 14 по вулиці Львівській, ще 240м2 у будинку № 24 по вулиці Шевченка. Також по вулиці Шевченка частково проведено ремонт дахів у будинках № 22, 25 та 29. Окрім дахів відремонтовано ліфти у всіх багатоповерхівках, капітальний ремонт ліфтів проведено в 13-типоверховому будинку та в 29-ому будинку по вулиці Шевченка.

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА

Також обговорили питання благоустрою міста. Кожного року з бюджету міської ради виділяються десятки тисяч гривень на прибирання та інші санітарні заходи. Періодично проводиться санітарна обрізка дерев, косіння газонів. Для оперативного вивозу сміття з міста був закуплений новий сміттєвоз, розставлено понад 30 сміттєвих кошиків у громадських місцях.

Для покращення екологічного стану та естетичного вигляду Дублян проведено очищення та укріплення берегів озер біля церкви. Остаточно територію довкола озер облаштують навесні. Роботи проводяться за кошти, виграні в конкурсі обласної ради «Екологічно чистий населений пункт», де Дубляни зайняли третє місце серед міст районного значення у Львівській області.

Естетичний вигляд центру міста змінився після реконструкції пам’ятника Шевченку. Погруддя від реставрували в граніті, а площу довкола виклали бруківкою. Реконструкцію провели за кошти спонсорів, підприємців та небайдужих громадян.

Важливим кроком до відновлення футбольних команд у Дублянах стало облаштування шкільного стадіону, який довгі роки заростав бур’янами. Сьогодні на стадіоні займається три футбольні команди, які займають призові місця в районі та області.

Для активного відпочинку дітей у Дублянах було встановлено 7 новеньких дитячих майданчиків. 5 з яких закуплені та встановлені за кошти міської ради.

РЕМОНТ ДИТЯЧОГО САДОЧКУ

Турбуючись про наймолодших жителів міста Дубляни міський голова не забуває про ремонти у дитячому садочку. Упродовж всього періоду перебування на посаді міського голови Василь Попович намагався проводити там необхідні ремонти. Зокрема, проведено роботи з благоустрою: облаштована доріжка та центральний вхід з бруківки. Проведено обрізку та висадження нових кущів і дерев. Проведено заміну старих вікон на сучасні енергозберігаючі. Всього замінили 58 вікон залишилось замінити ще 8.

Цього року проведено капітальний ремонт пральні та зовнішніх сходів, які були повністю розвалені. Також проведено капітальний ремонт санвузлів у всіх групах, а також санвузла для дорослих.

РЕМОНТ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ

У галузі культури проведені ремонти народних домів у Дублянах та в Ситихові, які Василь Попович також прийняв у вкрай занедбаному стані. Народний дім в селі Ситихів не функціонував багато років. Василь Попович відкрив його після першого року роботи на посаді міського голови.

Всі роботи у народному домі Дублян: внутрішній ремонт, заміна стелі, утеплення та ремонт фасаду, заміна вікон були проведені за кошти Дублянської міської ради та співфінансування з районного бюджету.

РЕКОНСТРУКЦІЯ ДИТЯЧОЇ ШКОЛИ МИСТЕЦТВ

Найбільший пласт роботи на сьогодні – це безперечно реконструкція Дитячої школи мистецтв імені Степана Турчака. Як зазначив Василь Попович, на це приміщення впродовж 20 років не було жодних документів. Тому після виготовлення правовстановлюючих документів, було розроблено проект реконструкції та проектно-кошторисну документацію, провели тендер та нарешті приступили до самої реконструкції школи. Те, як школа виглядала до реконструкції, та як вона виглядає сьогодні, кардинально відрізняється.

Уже два місяці ідуть будівельні роботи. За цей час вдалося укріпити фундамент, перекриття, замінити вікна, розпочати добудову другого поверху. Таким чином будівля набуде стандартної архітектурної форми, а школа отримає нові приміщення для облаштування класів. Ще планується утеплення фасаду, заміна системи опалення на сучасну, встановлення енергоощадних вікон та дверей, а також заміна санвузлів. Загальна вартість реконструкції становить 1 млн. 809 тисяч гривень. Цього року з бюджету міста виділили, що могли – 400 тисяч. На жаль, ні з державного, ні з обласного бюджету субвенції не виділили, хоча, за словами міського голови, вони зверталися скрізь. Василь Попович також сказав, що за сприятливих погодніх умов, до наступного року будівельники змонтують дах і можна буде відкрити нову школу.

ВИГОТОВЛЕННЯ ДОКУМЕНТАЦІЙ

Також міський голова розповів про роботу, якої не видно наочно, але вона є не менш важливою, зокрема – це виготовлення документації. Щоб села Ситихів і Малі Підліски мали можливість розвитку, міська рада виготовила генеральні плани. На сьогодні земельна документація по розширенню меж населених пунктів розроблена і лежить на погодженні в ректора університету. Також виготовлено документацію з історико-архітектурного опорного плану міста Дубляни, а ще розпочато роботу з виготовлення генерального плану міста Дубляни. Виготовлено проектно-кошторисну документацію по каналізуванню Дублян. На завершальній стадії розробки документація по будівництву очисних споруд. Для реалізації проектів з будівництва каналізування та очисних споруд необхідно 37 мільйонів гривень, а тому на сьогодні міський голова активно працює з можливими інвесторами.

ПРОГРАМИ ТА ПРОЕКТИ

Щодо іноземних інвестицій, Василь Попович веде переговори з інвестором з Чеської республіки щодо переобладнання котельні в Дублянах на альтернативне паливо: щепа, солома або вугілля. При цьому вартість за гігакалорію має бути нижчою, ніж при опалюванні газом.

ПАМ’ЯТЬ ПРО ГЕРОЇВ

У Дублянах не забувають про вшанування героїв Майдану, серед яких і мешканець Дублян Анатолій Жаловага. Цього року на День Незалежності в Дублянах був освячений па  м’ятний знак Героям Небесної сотні. Для того, щоб вшанувати пам’ять полеглих майданівців було встановлено щит із фотографіями загиблих. Також з бруківки було викладено площу перед знаком і тротуар, який проходить вздовж дороги до церкви. Напередодні також було освячено пам’ятну дошку Анатолію Жаловазі, яку розмістили на фасаді Дублянської школи. Навесні вздовж школи висадили алею Небесної Сотні.

Міський голова Дублян Василь Попович висловив щиру подяку тим, хто підтримує ініціативи міської ради і працює на благо громади. Також Василь Попович засвідчив вдячність і повагу мешканцям Дублян за їх активну громадянську позицію та волонтерську роботу. Бо тільки спільними зусиллями можна вистояти у важкі часи, мати сили долати труднощі та здобувати нові перемоги.

Після закінчення святкового концерту до присутніх завітав святий Миколай, щоб принести подарунки діточкам.

Попович 1Попович 2Миколай 2

There are no comments yet.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).